Pneumatické systémy k pohybu nakladače, diferenciál zadní nápravy, kliková hřídel, blok a válce motoru, řiditelná přední náprava, úhlová převodovka – to všechno bylo součástí stavebnice Lego Technic, která mě opravdu bavila od dětství. Teď už si ale s legem nehraju. Po vystudování střední průmyslové škole v Opavě jsem nabíral zkušenosti na následujících pozicích:

 

2015-2017 – Lehká stavební technika

V této firmě jsem měl příležitost od nuly rozběhnout konstrukční kancelář. Zavedl jsem postupy a pravidla kreslení a správy dokumentace. Vybral vhodný software a implementoval jej vzhledem k potřebám firmy. Vyvíjel jsem celé stavební stroje. Tato práce obsahovala: průzkum trhu, návrhy optimálního řešení, spojení výhod konkurence do jednoho vzoru, designové studie, konstruktérskou činnost, tvorbu kompletní dokumentace, kusovníků, rozpadů, návodek a 3D vizualizací pro katalogy. Návrh obsahoval také mechanické a hydrostatické výpočty, a statické výpočty metodou konečných prvků. Nejzábavnější část práce byla řízení projektu – uvedení prototypu do provozu. Staral jsem se o montáž a zátěžové testy prototypů a následné hladké zavedení do malosériové výroby.

2011-2015 – TOSHULIN

Zkušenost které si cením nejvíce. 40 konstruktérů vás za 4 roky naučí hodně.Pracoval jsem na mnoha uzlech vertikálního soustruhu. Postupně jsem se vyprofiloval do krytaře. Pracoval jsem na vývojovém projektu krytů ze stavebnicových systémů. Podílel jsem se na odhlučňování strojů, zlevnění a optimalizaci drahých a složitých částí stroje. Nevyhly se mi ani výpočty metodou konečných prvků a modální analýzy, zvláště u krytů a řešení jejich rezonancí. Řešil jsem také zmetková a změnová řízení.

2010-2011 – Fruněk INOX

Úkol zněl jasně. Tady máte 2D dokumentaci, potřebujeme 3D dokumunetaci. Obnovoval jsem tedy chaotickou a neúplnou dokumentaci velikých gastronomických grilů. Získal jsem také zkušenosti z oblasti výroby plechů.

2009-2010 – INGE Opava

Vývoj zářivkových svítidel, tvorba katalogů, focení v profesionálním ateliéru. Dostal jsem tam trochu pojem o tom, co je to design a jak se tvoří.

 

V jakých programech pracuji?

 

Načítat mohu data z programů Z3, DWG, DXF, STEP, IGES, ACIS, Catia V4/5/6, NX, Creo, SolidWorks, SolidEdge, Inventor and AC. Ukládat data můžu do souborů typu Z3, DWG,DXF, IGES, STEP, Parasolid, ACIS, 3D PDF, Catia.